Our range of products include sqt 9611 venex sequential timer 8 channel and sqt 9616 venex sequential timer.
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Number Of Channels | 8 Channel |
| Time Range Per Step | 0.1–60 min |
| Supply Voltage | 230 V AC |
| Sequence Type | Programmable |
| Output Contact | 1 C/O Per Step |
| Mounting | Panel Mount |
| Contact Rating | 5 A |
| Application | Motor Sequencing |
| Protection Class | IP54 |
| VENEX | 96×96 size |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Number Of Channels | 16 channels |
| Time Range Per Step | 0.1–60 min |
| Supply Voltage | 230 V AC |
| Sequence Type | Programmable |
| Output Contact | 1 C/O Per Step |
| Mounting | Panel Mount |
| Contact Rating | 5 A |
| Application | Motor Sequencing |
| Protection Class | IP54 |
| VENEX | 96×96 LCD DISPLAY |
Akash Ribadiya (Owner)
Venex Electricals
Shed No - B-45, B N 47 Estate, Kathwada GIDC Road
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India