Our product range includes a wide range of venex ctw 9611.
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Timer Mode | Multi Mode |
| Output type | Relay |
| Mounting | Panel Mount |
| Type | Digital |
| Display Size | 96*96 mm |
| Time Range | 1–999 s |
| Supply Voltage | 230 V AC |
| Output Contact | 1 C/O |
| Model Name/Number | CTW 9611 |
| Display Type | 7 Segment LED |
| Brand | VENEX |
| Automation Grade | Automatic |
| Contact Rating | 5 A |
| Mounting Type | Flush Mounting |
| Country of Origin | Made in India |
| VENEX | CTW9611H |
Minimum order quantity: 1 Piece
For soda machine
Akash Ribadiya (Owner)
Venex Electricals
Shed No - B-45, B N 47 Estate, Kathwada GIDC Road
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India